Bakan Uraloğlu: Önceliğimiz çalışanlarımız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlık Merkez ve Taşra Teşkilatları ve Karayolları Genel Müdürlüğü personellerinin toplu iş mukaveleleri imza merasimine katıldı. Burada konuşan Bakan Uraloğlu, imzalanan protokolle çalışanların taban fiyatları, fiyat artırımları, toplumsal yardımları, maktu ödemeleri, başka özlük ve yan haklarında sahip olacakları kazanımlara değinerek, toplu iş kontrat farklarının en kısa müddette ödeneceğini açıkladı.

“Alın terinin karşılığı yalnızca teşekkür olamaz. Bizler, “işçinin fiyatını teri kurumadan verin” hadisiyle çalışana haklarının verilmesinin ne kadar değerli olduğunu bildiren bir Peygamberin ümmetiyiz. Bu nedenle toplumsal diyalogla emekçi ve patronlarımız ortasındaki hak ve hukuku her daim gözetme uğraşında olduk. Bir de müjde verelim sizlere; Toplu iş kontrat farklarınız da en kısa müddette ödenecek.”

BÖLÜNMÜŞ YOL UZUNLUĞUNU TAM BEŞ KATINA ÇIKARDIK

TUHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Yol-İş Sendikası Lideri Ramazan Ağar ve birçok sendika temsilcilerinin hazır bulunduğu törende Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, ülkemizin gelecek gayelerine ulaşmada gerekli her türlü uğraş ve kararlılığı sürdürmeye devam edeceklerini belirterek, “Yaptığımız çalışmalarla bölünmüş yol uzunluğunu tam beş katına çıkardık. Artık 29 bin kilometre bölünmüş yola sahibiz. Bölünmüş yollarla bağlanan kent sayımız 6’dan 77’ye yükselttik. Ana akslarımızın tamamına yakınını bölünmüş yol haline getirdik” diye konuştu.

21 YILA SIĞDIRDIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, törende yaptığı konuşmada ayrıyeten ulaştırma alanındaki yatırımlara işaret ederek, Bakanlık çalışanlarına ortaya koyduğu emeklerinden ötürü teşekkürlerini iletti. Uraloğlu, “Geçilmez denen dağları deldik. Ülkemizin yalçın kayalarını, derin vadilerini tünel ve viyadüklerle aştık. 100 yılda yapılacak işleri 21 yıla sığdırdık. Bu müddette daha çok çalışmak zorunda kaldınız. Sizleri çok yorduk. Ancak daima birlikte karşılığını da aldık. Ve sizler bir köprümüzden, bir tünelimizden ya da sizi sevdiklerinize götüren bir yolumuzdan geçerken buralarda emeğim var, katkılarım var diyeceksiniz. Gururlanacaksınız ve bu gururu taşımayı sonuna kadar hak ediyorsunuz. Bu fikirlerle her türlü fedakârlık ve özveriyi göstererek, ciddiyet ve muvaffakiyetle bütün çalışmalarımızda emeği olan siz değerli çalışma arkadaşlarıma yine teşekkür ediyor, Toplu iş mukavelelerinin tüm taraflara ve ülkemize güzel ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir